Remek kezdés után összecsuklott a női pólócsapat

A budapesti Duna Arénában rendezett női vízilabda világliga nyolccsapatos szuperdöntőjében vereséggel kezdett a magyar válogatott. Pedig jól kezdtek a mieink, 3-0-ra elhúztunk az amerikai csapat ellen, de ellenfelünk az első negyedben visszajött, majd  egy 4-1-es játékrészt produkálva 6-4-re vezetett a meccs felénél.

Nagyszünet után sem változott a meccs képe, az amerikaiak főleg gyors ellentámadásokkal, sok kapura lövéssel próbálkoztak, a mieink viszont rendkívül bizonytalanul rohamozták az ellenfél kapuját. Az utolsó negyedre 8-6-tal fordultak a csapatok, de semmi sem jött össze a magyaroknak, az utolsó percekben tudtunk csak gólokat dobni. Ez kevésnek bizonyult, végül 12-9-re veszítettünk.

A magyar válogatottal azonos csoportban szereplő orosz csapat 15-15 után ötméteresekkel legyőzte a kanadai együttest. A csoport összes résztvevője továbbjut a nyolcas döntőbe, a helyezések a párosításokat határozzák majd meg.

Legközelebb szerdán játszik Magyarország az oroszokkal 20:15-től.