Hoki: Románia tucatnyi székellyel ér el hatalmas sikert

Miközben Magyarország jégkorongozói a Kazahsztánban zajló Divízió 1, A-csoportos világbajnokságon két vereséget (Dél-Korea: 5-1-re, Fehéroroszország: 3-1) követő első litvánok elleni győzelmüknek (4-1) köszönhetően megpróbálják megőrizni tagságukat a hokivilág második vonalában, szomszédunk, Románia keretében egy rakás székellyel ér el hatalmas sikert.

Végre megvan az első magyar siker a hokivébén
A két vereséggel rajtoló magyar csapat legyőzte a papíron legkönnyebb ellenfelét.

A román jégkorong-válogatott az Észtroszágban zajló Divizió 1, B-csoportos világbajnokságon négy mérkőzés után hibátlan teljesítménnyel vezet a szintén tízpontos Lengyelország előtt. Ez óriási meglepetés, lévén a román jégkorong az utóbbi évtizedben inkább a világ harmadik és negyedik vonala között ingázott, most is mindenki Japán vagy Lengyelország feljutását várta. Ehhez képest mutatja a tabella azt, amit.

Két okból is a „magyar hokinak” köszönheti a román a sikerét:

• összeszámoltuk, és a 22 fős keretből 13 kifejezetten magyar nevet találtunk,
  • a román válogatott játékosainak többsége a MOL Ligában játszik hétről hétre.

Mivel szombaton, az utolsó körben Románia 13 órától azzal a Hollandiával találkozik, amelyik három ponttal utolsó, nagy eséllyel kijelenthető, hogy megőrzik vezető pozíciójukat, és feljutnak. Így 13 év után (2007-ben 5-3-ra vertük őket, és kiestek) jövőre újra lehet magyar-román meccs a Divizió 1, A-csoportos hoki-vb-n.