Jó nagy hülyeséget csinált a magyar hokis

Hári János egymeccses eltiltást kapott, így nem játszhat pénteken a szlovénok ellen a nurszultani divízió I/A jégkorong-világbajnokságon.

A 27. születésnapját épp pénteken ünneplő csatár csütörtökön a litvánok elleni találkozó 59. percében öt perc+végleges fegyelmi büntetést kapott, amiért botjával ráütött az ellenfél védőjének, Nerijus Alisauskasnak a felsőtestére, utólag pedig egy mérkőzésre szóló eltiltással sújtották.

Végre megkaptuk a magyar gólfesztivált, amit úgy vártunk
Bartalisnak óriási meccse volt a litvánok elleni. Összefoglaló!

A csapatkapitány-helyettes így nem léphet jégre magyar idő szerint 15.30-tól a pont nélkül álló szlovénok ellen.

Nagy bajban van a magyar válogatott következő ellenfele
Hiába az NHL-sztár, a szlovénok háromból hármat zakóztak. Pénteken épp ellenük játszunk a hokivébén.

A magyar válogatott három forduló után három ponttal negyedik a világbajnokságon, amelynek első két helyezettje játszhat majd a 2020-as, svájci elit vb-n, az utolsó pedig kiesik a divízió I/B-be.

Eredmény – divízió I/A-s jégkorong-világbajnokság, 1. forduló

Litvánia – Magyarország 1-4
gól:
Kumeliauszkasz (19.) illetve Bartalis (9., 16.), Erdély (27.), Sofron (37.)

Kazahsztán – Koreai Köztársaság 4-1 (2-0, 1-0, 1-1)
gól:
Akolzsin (4.), Metalnyikov (17.), Sevcsenko (30.), Klesenko (53.), illetve Sin Sz. V. (51.)

Fehéroroszország – Szlovénia 4-1 (1-0, 0-0, 3-1)
gól: Sarangovics (4.), Jevenko (46.), Platt (50.), Gyemkov (59.), illetve Sabolic (44.)

Az állás: 1. Fehérororszország 9 pont (11-5), 2. Kazahsztán 9 (10-4), 3. Koreai Köztársaság 6, 4. Magyarország 3, 5. Szlovénia 0 (6-12), 6. Litvánia 0 (5-11)

Kiemelt fotó: MTI/Czagány Balázs