A kenyai úgy futotta le a London Maratont, ahogy eddig senki

A világcsúcstartó kenyai Eliud Kipchoge esélyeshez méltóan futott a 2019-es London Marathonon, és kétséget sem hagyott afelől, hogy jelenleg ő a legjobb férfi hosszútávfutó a világon. Az sem semmi, hogy negyedik alkalommal nyert a brit fővárosban, ami eddig még egyetlen maratonistának sem sikerült, mi több, vasárnap különösen gyorsan teljesítette a 42 195 méteres távot.

2:02:37-es ideje minden idők második legjobb eredménye, természetesen versenycsúcs.

Mielőtt azt gondolná a kedves olvasó, hogy Kipchoge utcahosszal nyert, gyorsan leírjuk; az is megdöbbentő, hogy a győztes mögött 39 másodpercen belül még befutott két etióp futó.

A világrekordot is Kipchoge tartja, tavaly szeptemberben Berlinben 2:01:39-et futott. Így minden idők első és második leggyorsabb maratonija is az övé immár – ráadásul két különböző pályán –, míg az örökranglista harmadik helyére a londoni második, Mosinet Geremew lépett föl (2:02:55).

Brutális futással döntötték meg a maratoni rekordot
78 másodperccel szárnyalták túl az eddigi csúcsidőt.

A 34 éves kenyai 2013. óta fut maratont, nagyjából évente kettőt. A brit fővárosban érte el az egy tucatot, és a tizenkettőből eddig csak egyszer, a második alkalommal (épp Berlinben)  vesztett, lett második 2013-ban.

A nőknél a szintén kenyai Brigid Kosgei szerezte győzelmet. A 25 éves futónő férfiakat is megszégyenítő idővel, 2:18:20 órás egyéni rekorddal diadalmaskodott. A nőknél a minden idők leggyorsabb futását tavaly, ugyanezen a londoni pályán, a szintén kenyai Mary Jepkosgei Keitany mutatta be (2:17:01).