Otthon veszítette el az NB I-es kézirangadót a Fradi

Rangadót rendeztek a női kézilabda NB I-ben, szerdán az EHF Kupa-döntős Siófok látogatott a második helyen álló Ferencvároshoz. A két csapat fordulatos első félidőt játszott, hol a Siófok, hol a Fradi vezetett, a félidőre a vendégek vonulhattak minimális előnnyel (15-16).

Nem mindenki lelkes a siófoki kézilabdasikertől
A csapat csupa csupa külföldi játékossal jutott az EHF-kupa döntőjébe, az így elért siker pedig megosztja a szakmát.

Kapusparádéval indult a második játékrész, majd Kobetic találatával már kétgólos előnyben volt a Siófok, de a Ferencváros kiegyenlített, innentől kezdve pedig ismét felváltva estek a találatok. A 48. percig kellett várni, hogy ismét a hazaiak vezessenek, Pena volt eredményes kiszorított helyzetből. A hajrá ferencvárosi előnyről indult, de megremegtek a kezek, a Siófok így fordított, Khmyrova góljával az 57. percben már kettővel mentek a vendégek.

28-30-ról kezdte meg a felzárkózást az FTC, Klujber gólja után már csak egy találat volt a különbség, majd az utolsó perchez érve Aoustin ejtett a lécre. Elek Gábor időt kért, de Pena eladta a labdát, így a siófokiak zárhatták le a mérkőzést, és ugyan az utolsó lövés kimaradt, az óra lepergett, a Ferencváros először kapott ki a Siófoktól. A találkozó legeredményesebb játékosa a siófokiak horvát átlövője, Andrea Kobetic volt 11 góllal. A fővárosiaknál a spanyol Nerea Pena – aki nyáron éppen Siófokra igazol – nyolc gólt dobott.

A vereség után alighanem lemondhat a bajnoki aranyról az FTC, a Győr a hétvégi rangadón biztosíthatja be az első helyét. Legutóbb 2011 májusában fordult elő, hogy a Győrön kívül más le tudta győzni az NB I-ben a Ferencvárost hazai pályán, akkor a Debrecen volt az elkövető.