Óriási lépést tett a BL-negyeddöntő felé a Veszprém

A Veszprém csapata 30-28-ra győzött a portugál Sporting CP otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, a negyeddöntőbe jutásért zajló párharc első mérkőzésén. A veszprémi visszavágót jövő szombaton rendezik.

A vendégek közül Jamali Iman, a dán René Toft Hansen és a norvég Kent Robin Tönnesen hiányzott sérülés miatt. A hazaiaknál a házi gólkirály, a spanyol balátlövő Carlos Ruesga nem játszhatott, aki 2013 és 2015 között éppen a Veszprémet erősítette.

Némi meglepetésre jobban kezdtek a portugálok (3-0), mert pontosabban lőttek és hatékonyabban védekeztek. A veszprémiek két büntetőt is kihagytak, majd Manuel Strlek vezérletével fordítottak, ám erre egy újabb 3-0-s sorozattal reagált a Sporting.

A hazaiaknál a szlovén Aljosa Cudic bravúrosan védett, magyar oldalon viszont Sterbik Árpádot lecserélték, és Mikler Roland állt a kapuba.

A BL csoportkörének alsó ágáról érkezett portugálok több látványos gólt dobtak távoli átlövésből, ennek köszönhetően a szünetben egy góllal vezettek.

A második felvonás elején ismét egyenlítettek a vendégek, ám egy 3-0-s sorozattal megint a felszabadultabban kézilabdázó, taktikusabb Sporting állt jobban.

A 48. percben lendületbe került a Veszprém, és egy 6-1-es széria végén kettővel vezetett, és ezt nagy küzdelemben, Sterbik védéseinek is köszönhetően sikerült megtartania a hajrában.

A hazaiak legeredményesebb játékosa a román Valentin Ghionea, a Szeged korábbi légiósa volt hét góllal.

Férfi Bajnokok Ligája, a negyeddöntőbe jutásért, első mérkőzés:

Sporting CP (portugál) – Telekom Veszprém 28-30 (15-14)
a Veszprém gólszerzői: Nenadic 8, Nagy L. 5, Strlek, Ilic 3-3, Lékai, Mahé, Nilsson, Manaszkov 2-2, Gajic, Marguc, Blagotinsek 1-1