Kiütötte riválisát, csoportgyőztes a Siófok az EHF-kupában

A Siófok KC 12 góllal győzött a dán Herning-Ikast otthonában a női kézilabda EHF-kupa csoportkörének ötödik fordulójában, írja az MTI. Az már korábban eldőlt, hogy mindkét csapat a negyeddöntőben folytathatja, a találkozónak a csoportelsőség volt a tétje, amit így a magyar csapat szerzett meg.

A siófokiak már az első félidő közepén eldöntötték a meccset, amikor elléptek 20-8-ra, a második felvonásban pedig végül nem változott a különbség.

Egy hét múlva még lesz egy forduló, de az már tét nélküli, a német Metzingen érkezik majd Siófokra. Február 12-én sorsolják majd ki, kivel kerül össze a magyar együttes a negyeddöntőben.

Eredmény – Női EHF-kupa, csoportkör, 5. forduló, B. csoport

Herning-Ikast (dán) – Siófok KC 22-34 (8-20)

a Siófok gólszerzői: Nze Minko 8, González Álvarez 6, Aoustin 5, Elghaoui, Böhme 4-4, Kobetic 3, Perianu, Jezic 2-2