Kézi-vb: mutató, amiben a magyar válogatott a legjobb

Mutatjuk mibe kapaszkodhatunk Norvégia ellen.

A magyar férfi kézilabda válogatott a német-dán rendezésű világbajnokságon a csoportkört Koppenhágában két győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel zárta, a középdöntőben szombaton Nagy Laciék 25-22-re kikaptak az olimpiai bajnok Dániától, vasárnap 26-21-re legyőzték az Afrika-bajnok Tunéziát, szerdán 18 órától pedig Norvégiával találkoznak.

A csoportok első és a második helyezettje az elődöntőbe jut, a harmadik az ötödik helyért, a negyedik pedig a hetedik helyért játszhat. Utóbbi megszerzéséért küzdünk mi az egy pontos Egyiptommal, lévén a norvégok a harmadik helyen hat ponttal már elérhetetlen messzeségben állnak tőlünk.

Az eddigi eredmények azt mutatják, hogy míg az afrikai csapatokat verjük, a skandinávokkal nem bírunk és ez nem feltétlenül jó előjel a szerda estére nézve, lévén az olimpiai selejtezőt érő sima hetedik helyhez pontot kell szerezzünk Norvégia ellen.

Kérdés hogyan, amikor a statisztikai mutatók tekintetében Norvégia minden tekintetben felülmúlja Magyarországot. Egy kivételével, amit az Index szúrt ki. Egyedül a betörések terén mutat számunkra pozitívstatisztikát a számsor, ott 22-20 ide.

Ráadásul a magyar válogatott a hatoson, két védő között történő résekbe való belépések terén száz százalékos mutatóval bír, azaz minden betöréséből gólt lőtt, ami ráadásul az egész mezőnyben a legjobb. A Csokanyi-Matics kapitánykettős erre az erősségre építhet akár, más kérdés, nyilván szerda esti ellenfelünk is ismeri a számokat.

Jó hír ugyanakkor az is, hogy a kézilabda válogatottunkat pont a vb ideje alatt eltaláló bébibumm mindkét érintettje, a kétnapos apa, Lékai Máté és Balogh Zsolt – akinek a felesége péntekre volt kiírva, ezért a szünnapon hazautazott, de a bébi ott még nem kapkodja el a világrajövetelt – is ott lesz a pályán szerda este. Betörésben mindketten erősek.

A sima hetedik hely és a legfontosabb cél, az olimpiai selejtező eléréséhez tehát minimum döntetlen kell Norvégia ellen. De ha kikapunk, akkor sincs minden veszve, viszont ebben az esetben marad a matek. Mert ugyan sokkal, 12 góllal jobb a gólkülönbségünk, mint Egyiptomnak, de ők az eddig nulla pontos Tunéziával meccselnek, ami sima, sok gólos győzelmet sejtet.