Babosék újabb lépéssel közelebb a címvédéshez

Babos Tímea és francia partnere, Kristina Mladenovic győzött a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros versenyének nyolcaddöntőjében.

Babosék ellenfele a belga Kirsten Flipkens és a svéd Johanna Larsson volt, akiket két szettben győztek le, a találkozó 2 óra 20 percig tartott.

Babosék adogatóként elvesztették az első játékot, de egy brékkel azonnal egyenlítettek, és innentől nem is álltak le, 33 perc alatt 6:1-gyel söpörték be az első szettet. A második játszmában 4:4-ig mindenki hozta a saját adogatását, majd a címvédő páros nullára vette el az ellenfélét, és aztán a sajátját hozta lezárta a meccset.

A negyeddöntőben a 9. helyen kiemelt Raquel Atawo, Katarina Srebotnik duó vár majd Babosékra.

Eredmény,  páros, nyolcaddöntő:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) – Kirsten Flipkens, Johanna Larsson (belga, svéd, 13.)  6:1, 6:4