Őrült izgalmak és döntetlen a kézivébé rangadóján

A társrendező német válogatott 25-25-ös döntetlent játszott kedden a címvédő francia csapattal a férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének negyedik fordulójában Herningben.

A franciák a 19. percben vezettek először, és mivel mindkét védelem kiválóan működött, a megszokottnál kevesebb gól született az első félidőben. A németek egy 3-0-s sorozattal fordítottak, és a rendkívül színvonalas meccsen szinte végig vezettek. Fél perccel a vége előtt a kétgólos győzelemért támadhatott Németország, de hibáztak, a címvédő viszont egy másodperccel a dudaszó előtt Timothey N’Guessan góljával egyenlített.

A mezőny legeredményesebb játékosa a Telekom Veszprém francia légiósa, Kentin Mahé volt, aki 11 lövésből kilenc gólt dobott.

Eredmények – 4. forduló

A csoport (Berlin):
Németország-Franciaország 25-25 (12-10)
Szerbia-Korea 31-29 (14-16)
Brazília-Oroszország 25-23 (15-10)

Az állás: 1. Franciaország 7 pont, 2. Németország 6, 3. Oroszország 4 (109-104), 4. Brazília 4 (92-103), 5. Szerbia 3, 6. Korea 0

C csoport (Herning):
Dánia-Ausztria 28-17 (11-8)
Norvégia-Chile 41-20 (21-12)
Tunézia – Szaúd-Arábia 24-20 (12-8)

Az állás: 1. Norvégia 8 pont (149-89), 2. Dánia 8 (137-77), 3. Tunézia 4, 4. Ausztria 2 (94-116), 5. Chile 2 (98-140), 6. Szaúd-Arábia 0

Nyitókép: Boris Streubel/Getty Images