Győzelemmel kezdett Fucsovics Márton az Australian Openen

Győzelemmel rajtolt a 2019-es év első Grand Slam-tornáján, az Australian Openen a legjobb magyar férfi teniszező, Fucsovics Márton. A 26 éves teniszező az első fordulóban a világranglistán jelenleg a 65. helyen álló, ám korábban top 20-ban is járó spanyol Albert Ramos-Viñolast kapta.

A meccs aztán, ahogy az előre tudható volt, nem bizonyult sétagaloppnak. Noha az első két szettet Fucsovics 6:3-ra és 6:4-re hozni tudta, a második szettben már a magyar játékos is elveszítette egyszer az adogatását. A harmadik játszmát az új erőre kapó spanyol végül rövidítésben (6:7) hozni is tudta.

A negyedik szettben aztán Fucsovics ismét összeszedte magát, és ha csak egy brékkel, de végül 3 óra 16 perc után hozni tudta a meccset négy játszmában.

Szenvedős, nagyon kemény meccs volt, több holtponttal, amikor úgy éreztem, mindjárt meghalok. De mentem előre. Köszönöm a melbourne-i magyaroknak és Babos Timinek a szurkolást! Nagyon kellett

– fogalmazott közösségi oldalán az összecsapás után Fucsovics.

A második fordulóban a 11. helyen kiemelt Borna Coric vár majd rá.