Eto Gyor's Cornelia Groot during EHF Women's Champions League Main Round match between CSM Bucuresti and Gyori Audi ETO KC at Polivalenta Hall in Bucharest, Romania, on 27 Janury 2018.  (Photo by Alex Nicodim/NurPhoto via Getty Images)

BL: újabb győzelmével már biztos csoportelső a Győri Audi ETO

2018. 11. 10. 17:21

A címvédő Győri Audi ETO KC kilenc góllal győzött a szlovén Krim Mercator Ljubljana otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában. Újabb sikerükkel a győriek megőrizték százszázalékos mérlegüket a BL-ben, és biztosították, hogy a C csoport első helyéről jutnak a középdöntőbe.

A sérült Tomori Zsuzsannát és Nora Mörköt nélkülöző vendégek remekül kezdtek, már 5-0-ra vezettek, amikor a hetedik percben a szlovén bajnokcsapat megszerezte első gólját. A hazaiak közül négyen is hiányoztak sérülés miatt, ennek ellenére visszakapaszkodtak és felzárkóztak (6-7), miközben a Győr több mint öt percig nem talált be. Danyi Gábor vezetőedző időkérése után a csapat rendezte sorait, és tíz percen keresztül nem kapott gólt, a szünetben pedig hattal vezetett (10-16).

A második félidőben is hullámzó volt a játék, a Krim előbb ismét felzárkózott (16-19), majd a címvédő ETO 7-1-es sorozata következett. A tízgólos különbséget végül nem tudta elérni a vendégcsapat, de fölényes sikerét nem fenyegette veszély. A szlovénok legeredményesebb játékosa Nina Zulic volt öt góllal.

A győriek legközelebb horvát Podravka Koprivnica ellen, hazai pályán zárják a BL csoportkörét.

Eredmény, női Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló, C csoport:

Krim Mercator Ljubljana (szlovén)-Győri Audi ETO KC 23-32 (10-16)
a Győr gólszerzői: Amorim 7, Groot 6, Kristiansen 4, Brattset, Hansen, Görbicz 3-3, Knedlikova, Oftedal 2-2, Puhalák, Bódi 1-1

A csoport állása: 1. Győr 10 pont/5 mérkőzés, 2. Krim Mercator Ljubljana 5/5, 3. Podravka Koprivnica (horvát) 3/4, 4. Thüringer HC (német) 0/4