Milák legyőzte Cseh Lászlót, két arannyal kezdte az ob-t

Milák Kristóf két aranyérmet nyert egyéni számban szerdán az úszók rövidpályás országos bajnokságának nyitónapján, írja az MTI. A háromszoros ifjúsági olimpiai bajnok, Európa-bajnok és világbajnoki ezüstérmes 200 méter pillangón Cseh Lászlót megelőzve lett első, emellett 100 méter háton győzött, azelőtt a Földházi Dávid előtt, aki 100 vegyesen aranyat nyert az Iron Swim színeiben. A Magyar Úszó Szövetség közleményéből kiderül, hogy pályafutása elején a hát volt a fő száma, most az egyes pályáról lepte meg a specialistákat.

Azért a száz hátat nyomtam meg elsősorban, annak nagyon örülök. Mondták, hogy a kétszáz pillét mintha kissé elengedtem volna, nem tudom, kívülről hogy látszott, nem ez volt bennem, csak elmentek az első ötvenen, ami egy kicsit idegesített, aztán persze próbáltam gyorsítani, de tény, egyre jobbak a többiek, szóval lassan kezdhetek félni…

– mondta a MÚSZ közleménye szerint.

Milák a napokban váltott klubot, hétfőn jelentette be érkezését a Budapest Honvéd. A szupertehetség eddig érdi színekben versenyzett, ám furcsa körülmények között mégis távozni készült. Édesapja szerint majdhogynem kidobták őket az érdiek.