Babosékat nem lehetett megtörni, negyeddöntő a jutalmuk

Babos Tímea és Kristina Mladenovic párosa bejutott a negyeddöntőbe a Cincinnatiben zajló keménypályás tenisztornán.

A második kiemelt magyar, francia duó erőnyerőként csak a nyolcaddöntőben kapcsolódott be a versenybe, és az első meccsén az Aojama Suko, Lidzia Marozava japán, fehérorosz kettőssel találkozott.

A mérkőzés még csütörtökön kezdődött, ám az eső miatt félbeszakadt.

A majd egynapos szünet jót tett Baboséknak, ugyanis azok után, hogy 5:2-es hátrányról várták a pénteki folytatást, nyolc játszmalabdát hárítva 7:5-re megnyerték az első szettet.

A második játékrészben előbb 2:2 után, majd – miután kiegyenlítettek – 4:4-et követően is brékhátrányba kerültek. A második elvesztett adogatójáték sem törte meg az Australian Open-győztes kettőst: Babosék előbb rövidítésre mentették a szettet, majd ott ellenfelüknek mindössze két pontot engedélyezve győztek.

A magyar, francia párosra a negyeddöntőben a hetedik helyen kiemelt Lucie Hradecka, Jekatyerina Makarova cseh, orosz duó vár még a játéknapon.

Eredmény, nők, páros, nyolcaddöntő:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) – Aojama Suko, Lidzia Marozava (japán, fehérorosz) 7:5, 7:6 (7-2)