Elhunyt a tökéletes gyakorlattal olimpiai bajnoki címet szerző tornász

2018. 08. 16. 13:12

Negyvenkilenc éves korában elhunyt Jelena Susunova tornász, aki szovjet színekben két olimpiai bajnoki címet szerzett.

A orosz sajtó tájékoztatása szerint a volt sportoló halálát tüdőgyulladás szövődményei okozták.

Susunova ugrásban és talajon is tízpontos gyakorlatot mutatott be az 1988-as szöuli játékok egyéni összetett versenyében, melyet 0,025 ponttal nyert meg a román Daniela Silivas előtt.

Szöulban csapatban is a dobogó tetejére állt, emellett a szerenkénti döntőkben egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett.

Világ- és Európa-bajnokságokon öt-öt aranyat gyűjtött.