Elrajtolt az idei Tour de Hongrie Siófokon

2018. 08. 14. 19:13

A svájci Patrick Schelling nyerte a keddi prológot Siófokon a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körversenyen. A magyarok közül Lóki Bence szerepelt legjobban, ő 22. helyen végzett.

A 3,5 kilométeres egyéni időfutamot 28 fokban, enyhén felhős időben kezdte meg a 129 fős mezőny, amelynek tagjai négy kontinens 28 országából érkeztek. Fél óra elteltével már a szemerkélő eső és az erősödő szél által az útra sodort falevelek nehezítették a versenyzők dolgát, olyannyira, hogy többen el is estek.

Az osztrák körversenyen negyedik svájci Schelling 12. rajtolóként még jó időjárási körülmények között teljesíthette a távot, a körülmények fokozatos romlásával, a szakadó esőben vetélytársai dolga lényegesen nehezebbé vált. Így az első 16 között elindult versenyzők közül került ki a második és a harmadik is, a francia Charles Planet és az olasz Manuel Belletti személyében.

A 18 magyar versenyző közül Lóki Bence zárt a legelöl: a Kőbánya Cycling Team 23 éves kerekese 18.59 másodperc lemaradással a 22. helyen zárt Siófokon, amely kilencedszer, sorozatban harmadszor volt állomása a Tour de Hongrie-nak.

Szerdán a Balatonalmádi és Keszthely közötti 154 kilométer megtétele vár a mezőnyre, amely tíz megyét érintve összesen 865 kilométert teljesít a vasárnapi kazincbarcikai befutóig.