LONDON, ENGLAND - JULY 15: Novak Djokovic of Serbia lifts the trophy after winning Men's Singles final against Kevin Anderson of South Africa on day thirteen of the Wimbledon Lawn Tennis Championships at All England Lawn Tennis and Croquet Club on July 15, 2018 in London, England.  (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Novak Djokovic negyedjére nyert Wimbledonban

2018. 07. 15. 17:49

Novak Djokovic nyerte meg a wimbledoni tenisztorna férfi egyes versenyét, miután a vasárnapi döntőben 6:2, 6:2, 7:6 (7-3)-ra legyőzte a dél-afrikai Kevin Andersont.

A szerbek volt világelsője az első két szettet olyan lendülettel hozta le, hogy ellenfelének sansza sem volt. Djokovic 1 óra 12 perc elteltével már csak egy játszmára volt a végső győzelemtől, csakhogy a harmadik szettre összeszedte magát Anderson. A dél-afrikai fogadóként 5:4-nél és 6:5-nél összesen öt szettlabdához jutott, de nem élni nem tudott velük, majd a rövidítésben már egyértelműen Djokovic volt jobb. A találkozó 2 óra 18 percig tartott.

A 31 éves szerb 2011, 2014 és 2015 után negyedszer nyert Wimbledonban, 13. Grand Slam-trófeáját gyűjtötte be, és összességében 69. tornagyőzelmét aratta. A 203 centis Anderson a tavalyi US Open után a második GS-döntőjét is elveszítette.

Végeredmény – Wimbledon, férfi egyes, döntő

Novak Djokovic (szerb, 12.)-Kevin Anderson (dél-afrikai, 8.) 6:2, 6:2, 7:6 (7-3)

Kiemelt fotó: Julian Finney/Getty Images