LeBron James nem bírt a Curry-Durant-Thompson trióval

Ahogy csütörtöki előzetesünkben beharangoztuk, LeBron James, a Cleveland Cavaliers egyszemélyes hadtestje vállára vette csapatát a 2018-as NBA-nagydöntő első meccsén és megpróbálta átlépni Michael Jordan árnyékát, de nem sikerült neki.

LeBron James végleg átléphet Michael Jordan árnyékán
Az NBA-nagydöntő előtt mindenki arra kíváncsi, mire lesz képes egyedül a világ ellen a Cleveland Cavaliers ásza.

Egyedül nem megy no. Minden bizonnyal ezt szűrte le James, miután 51 (!) pontot szórt a címvédő Golden State Warriors ellen, de ez is csak a hosszabbítás kiharcolására, végül tíz pontos vereségre volt elegendő Stephen Curry (29), Kevin Durant (26), Klay Thompson (24) 79 pontja ellen.

Az elég feszült hangulatú meccsen volt minden, Klay Thompson például egy vita hevében a labdával törölte arcon ellenfelét, majd Curry is összeszólalkozott egy egészen káprázatos James szerelés után ellenfelével.

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcának második felvonását vasárnap játsszák, és szintén a Warriors hazai csarnoka, az oaklandi Oracle Arena lesz a helyszín.

NBA, nagydöntő, 1. mérkőzsé, eredmény:

Golden State Warriors-Cleveland Cavaliers 124-114 (29-30, 27-26, 28-22, 23-29, 17-7) – hosszabbítás után

legjobb dobók: Curry 29, Durant 26, Thompson 24, illetve James 51, Love 21, Smith 10