A legrosszabbkor mondtak csődöt a Golden State sztárjai

A Houston Rockets 95-92-re nyert a címvédő Golden State Warriors vendégeként kedden az NBA Nyugati főcsoportdöntőjének negyedik mérkőzésén, így 2-2 a párharc állása.

A Golden State NBA-rekordot jelentő 16 hazai győzelem után kapott ki saját pályáján, míg a texasiak fennállásuk során először győztek Oaklandben a rájátszásban.

Az alapszakaszgyőztes Rockets vezére ezúttal is James Harden – a liga legjobb dobója – és a kétszeres olimpiai bajnok Chris Paul volt 30, illetve 27 ponttal. Az előző meccsen playoff-klubcsúcsot jelentő 41 pontos különbséggel nyertes Warriors 12-0-lal kezdte a negyedik felvonást, és a harmadik negyedben is remekelt,

de a hajrában sztárjai rendre csődöt mondtak, és az utolsó öt mezőnykísérletéből egy sem talált a gyűrűbe.

A hazaiaknál – akiknél sérülés miatt hiányzott Andre Iguodala, a 2015-ös döntő legjobbja – Stephen Curry 28, Kevin Durant 27, az utolsó labdabirtoklásnál tehetetlen Klay Thompson pedig 10 ponttal zárt. Az ötödik meccset csütörtökön játsszák Houstonban.