LAS VEGAS, NV - MAY 18: Connor Hellebuyck #37 of the Winnipeg Jets blocks a shot by Erik Haula #56 of the Vegas Golden Knights in the first period of Game Four of the Western Conference Finals during the 2018 NHL Stanley Cup Playoffs at T-Mobile Arena on May 18, 2018 in Las Vegas, Nevada. The Golden Knights won 3-2.   Ethan Miller/Getty Images/AFP

Egy győzelemre a ligaújonc a Stanley Kupa-döntőtől

2018. 05. 19. 14:29

Az abszolút újonc Vegas Golden Knights 3-2-re nyert otthonában a Winnipeg Jets ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) nyugati főcsoportdöntőjének negyedik összecsapásán. Győzelmével a csapat összesítésben 3-1-re vezet, így már csak egyszer kell győznie az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban, hogy bejusson a Stanley Kupa döntőjébe.

A fogadóirodák ötszáz az egyhez adták a Las Vegas-i csapat bajnoki esélyét a szezon előtt, mégis egyre inkább úgy tűnik, a hokirajongóknak meg kell békélniük a gondolattal, hogy az “arany lovagok” a bajnoki címért játszhassanak.

A negyedik mérkőzésen a házigazda együttes már a harmadik percben megszerezte a vezetést William Karlsson révén. A kanadai vendégek Patrick Laine góljával egyenlítettek a második harmad közepén, de alig 43 másodperccel később már ismét a Vegasnál volt az előny Tomas Nosek jóvoltából.

A harmadik harmadban, a meccs 46. percében Tyler Myers egyenlített, csakhogy hat perccel a rendes játékdő vége előtt Reilly Smith gólt ütött, mely a győztes találatnak bizonyult.

A Vegas első NHL-szezonjában egészen közel jutott ahhoz, hogy finálét játsszon a keleti főcsoport győztesével a Stanley Kupáért, vagyis a bajnoki címért.