Kiss Éva, nagy dráma, óriási siker

A Győri Audi-ETO elképesztő küzdelemben, hosszabbítás után egy góllal verte (27-26) a Vardar Szkopje együttesét a budapesti női kézilabda Final Four vasárnapi döntőjében.

Óriási dráma, Bajnokok Ligája-győztes a Győri Audi ETO
Kiss Éva az utolsó másodpercekben ziccert fogott, így a zöld-fehérek negyedszer hódították el a trófeát.

A rendes játékidőben a Győrnek kellett egyenlítenie a hajrában, ez sikerült. A találkozó 2 x 5 perces hosszabbítás második részének legvégén egygólos hazai előnynél és támadásnál Oftedal eladta a labdát, amelyből lerohanta a Szkopje a Győrt. Két másodperc volt már csak hátra, amikor Canadija egymaga, száz százalékos helyzetben állt szemben a magyar kapuval, de a csereként beálló, sokak által kritizált Kiss Éva bemutatta élete védését. Íme az elképesztő, BL-győzelmet érő mozdulat:

Érdekesség, hogy Kiss Éva úgy tette fel az i-re a pontot, a Győri Audi ETO KC története negyedik Bajnokok Ligája címét úgy húzta be, hogy a mérkőzés jelentős részét a kispadon töltötte, és csak a hosszabbítás második félidejében váltotta az első számú kapust, Kari Aalvik Grimsbőt. Kérdés miért?

Edzőnk, Ambros Martín azt mondta, döntsük el egymás között, ki megy a hosszabbítás második félidejére, és rám esett a választás. Végig nagyon összpontosítottam, hogy megháláljam a bizalmat. Ezért a BL-győzelemért sokkal többet szenvedtünk. Egész idényben sok nehézségünk volt, ám minden akadályt megugrottunk, ezért nagyon büszke vagyok a csapatra.

– nyilatkozta a budapesti négyes döntő eredményhirdetése után az MTI-nek Kiss Éva, aki több védést is bemutatott a  finálé utolsó öt percében.

Érdekes az is, vajon hogyan élte meg mindezt a labdát eladó Oftedal?

Már fenn volt a játékvezetők keze, passzív miatt el akarták venni a labdát, és nem tudtam kinek passzolni, ezért rontottam. Ez bárkivel megtörténhet, de amikor veled esik meg, az rettenetes érzés. Futottam vissza, de már láttam, hogy a Vardar ziccert lő, én meg csak imádkoztam magamban, hogy Évi védje ki. Megtette, és meg sem álltam, odarohantam és megköszöntem neki

– mondta a győriek norvég irányítója.

Szépen, mit szépen, gyönyörűen búcsúzott az idény végén az orosz Rosztov-Donhoz távozó Ambros Martín, aki hat szezon alatt négyszer nyert BL-t az ETO-val,

Minden nap a győzelem lebegett a szemünk előtt, és ezúttal is nagyon elégedett vagyok a játékosaim hozzáállásával. Számomra hihetetlen ez a nap, fantasztikus csapatom van. Szeretnék gratulálni mindenkinek

– nyilatkozta spanyol szakvezető, aki szintén kitért a sok sérülés okozta problémákra, amellyel meg kellett küzdjenek.

A Vardar orosz edzője, Irina Gyibirova kijelentette, az egész szezonban erre a mérkőzésre készültek, de a szerencse nem az ő oldalukon állt.

Bízom benne, hogy a játékosaimnak még további szép sikerei lesznek a jövőben, és sikerül megnyerniük a BL-t, amit most nem jött össze. Szeretem őket és büszke vagyok rájuk

– mondta Gyibirova, aki arra utalt, hogy a macedón együttes keretének nagy része anyagi okok miatt nyáron szétszéled.
Például a torna legjobb játékosának választott francia kapus, Amandine Leynaud éppen Győrbe igazol.

Eredmény, döntő:

Győri Audi ETO KC-Vardar Szkopje (macedón) 27-26 (9-9, 20-20, 24-23) – hosszabbítás után
gólszerzők: Groot 8, Amorim 6, Bódi 4, Görbicz, Hansen 3-3, Oftedal 2, Broch 1, illetve Lekic 6, Radicevic 4, Lazovic, Penezic, Lacrabere 3-3, Kuznyecova, Canadija, Risztovszka 2-2, Cvijic 1