Élő Sport
Gyori's Anita Gorbicz celebrates during the final match of the EHF Final Four Handball Champions League Gyori Audi KC (Hungary) vs RK Buducnost (Montenegro) at the Papp Laszlo Arena in Budapest on May 4, 2014.     AFP PHOTO / ATTILA KISBENEDEK / AFP PHOTO / ATTILA KISBENEDEK

Ismét Bajnokok Ligája-döntős a Győri Audi ETO KC

Frissítve: 2018. 05. 12. 17:132018. 05. 12. 15:07

A 2017-2018-as Bajnokok Ligájának címvédőként ugrott neki a Győri Audi ETO KC. A csoportkörben az orosz Rosztov-Don, a dán Midtyjlland és a francia Brest volt Görbicz Anitáék ellenfele.

A magyar csapat a hat csoportmeccséből ötöt megnyert, mindössze egyszer, Oroszországban vérzett el a magyar csapat.

Ambros Martinék idényét borzasztóan megkeserítették a sérülések, elég csak Nora Mörk vagy Tomori Zsuzsanna kiesését megemlíteni, de többen is komoly meccseket voltak kénytelenek kihagyni.

Nora Mörk is benne van a győriek meccskeretében
A norvég játékos még februárban szenvedett térdsérülést, műteni kellett, azóta nem játszott.

A középdöntőt így is sikerült egyetlen újabb vereséggel abszolváni, akkor éppen Romániában, az eldőntöbeli ellenfelé, a CSM Bukarest otthonában kaptak ki a győriek 28-22-re. A Krim Ljubljana és a dán Nykøbing Falster nem jelentett gondot sem idegenben, sem otthon, sőt a 2016-os bajnok románokat is sikerült a visszavágón kipipálni (28-24) Győrben.

A Final Fourért a Buducnost Podgorica várt a címvédőre, de ezt az akadályt is kettős győzelemmel (26-20 és 30-28) abszolválta az ETO, így a negyeddöntőket ugyancsak magabiztosan behúzó – a hazai meccsüket 13 góllal húzták be a francia Metz ellen, a visszavágón belefért a vereség – CSM ellen játszott május 12-én a BL-döntőért a Papp László Sportarénában.

A magyar csapat végül 26-20-ra verte a 2016-os bajnok CSM Bukarestet a női kézilabda Bajnokok Ligája Final Four első elődöntőjében a Papp László Sportarénában. A címvédő az egész mérkőzést irányította, a vendég csapat mindössze egyszer tudott döntetlenre zárkózni. A második játékrész felénél aztán beindult a győri henger, Görbicz, Oftedal és Groot parédézott, a kapuban Grimsbö és Kiss Éva stabilan védett, így esélye sem volt a két évvel ezelőtti bajnoknak.

Bajnokok Ligája Final Four, eredmény, elődöntő:

Győri Audi ETO KC-CSM Bucuresti (román) 26-20 (12-10)
a legeredményesebb játékosok: Groot 7, Oftedal, Görbicz 5-5, Amorim 4, illetve Neagu 6, Manea, Kurtovic 4-4, Mehmedovic 3

Élő hírfolyam
16:51

Hatalmasat játszott, ismét BL-döntős a Győri Audi ETO KC

A magyar csapat 26-20-ra verte a 2016-os bajnok CSM Bukarestet a női kézilabda Bajnokok Ligája Final Four első elődöntőjében a Papp László Sportarénában. A címvédő az egész mérkőzést irányította, a vendég csapat mindössze egyszer tudott döntetlenre zárkózni. A második játékrész felénél aztán beindult a győri henger, Oftedal és Groot parédézott, a kapuban Grimsbö és Kiss Éva stabilan védett, így esélye sem volt a két évvel ezelőtti bajnoknak.

16:50

59. perc

Oftedal újabb gólt lőtt, az elnyűhetetlen Manea azért szépít. 26-20, kiütés.

16:48

58. perc

Manea góljára Althaus válaszol, 25-19. A Győri Audi ETO KC bedarálta a CSM-et a második félidőben.

16:45

57. perc

Eduarda Amorim egész pályáról vágta be az üres kapuba. Játszik a csapat, játszik a csapat! 24-18, és még az sem zavar most minket, hogy Groot leül két percre pihenni.

16:43

55. perc

Gyors gólváltás, jó ez így, ezt aláírjuk bármikor. 23-18.

16:42

54. perc

Eldőlt? Groot, a meccs legjobbja talált be újra, öttel megyünk. 22-17.

16:39

52. perc

Kurtovic szakítja meg a vendég gólcsendet, de még örülni sincs idejük, érkezett Bódi Bernadett. 21-17, nyolc perc sincs már.

16:37

51. perc

Emberelőny, hétméteres, Groot-gól. Tiszta sor. 16-16 óta a Győr egy 4-0-ás sorozatot nyom. Lehet, itt dőlt el a meccs?

16:35

50. perc

Grimsbö kettő óriásit véd, ez biztosan demotiválja a CSM játékosait. Még mindig hárommal megyünk.

16:33

49. perc

Görbicz Anita megállíthatatlan a szélen, újabb góljával hárommal vezetünk. 19-16.

16:28

45. perc

Folytatja parádés teljesítményét Groot. A gólja után egy nagyszerű passzt osztott ki a betörő, és bicegő Amorimnak, aki kilőtte a felsőt – ismét kettővel megyünk, 18-16.

16:26

44. perc

Groooooooooooooooooot! 17-16, ide.

16:24

Döntetlen!

Kiegyenlítenek a románok, 16-16, győri időkérés. Brutális végjáték jön.

16:21

40. perc

Hipp-hopp, eltűnt az előny, egygólra jött fel a CSM, 16-15.

16:19

Amorim megsérült?

Eduarda Amorim egy betörésnél esett rosszul, csak segítséggel tudott lejönni a pályáról. Lefele le lehetett olvasni a szájáról, amikor azt mondja: Jól vagyok. Nem sokkal később Oftedal lőtte újabb óriási gólját, 16-13.

16:17

37. perc

Egy nagyon hosszú, több megszakítással tarkított támadás végén Yvette Broch talált be végül, és újra hárommal vezettünk néhány másodpercig, ám a túloldalon gyorsan jött a következő találat. 15-13, brutális bő húsz perc van hátra.

16:15

34. perc

Neagu talált be, ismét két gólon a CSM.

16:13

33. perc

Amorim talált be, de a gólt követő támadásnál emberhátrányba kerültünk, a vendégek pedig ki is használták. Csakhogy a másik oldalon ott van minden idők egyik legjobbja, Görbicz Anita, és 14-11-re alakítja az állást.

16:10

Kezdődik a második félidő

A második játékrészt a fekete mezben játszó CSM kezdte, az első lövést Grimsbö könnyedén hárította.

15:55

Félidő!

12-10-re vezet a címvédő Győri Audo ETO KC harminc perc után a budapesti Final Four első elődöntőjében. Végig a Győr kezében volt a meccs eddig, intenzív a védekezés, abszolút nyitott még a párharc.

15:50

29. perc

Nem koncentráltunk eléggé, Curea érkezett és talált be, 11-10. Sőt, a román csapatnak volt lehetősége egyenlíteni, de a ziccert kapufára verték. A mi támadásunk végén Amorim harcol ki egy büntetőt, Groot, mondanunk sem kell, értékesítette, 12-10.

15:48

27. perc

Egy Amanda Kurtovic gólra egy Eduarda Amorim góllal válaszoltunk, 11-9.

15:46

25. perc

Nagy a rohanás, többet is hibáztunk, közben meg hetest kaptak a románok, amit Neagu kegyetlenül bevágott. Egygólos már csak ez előny, 9-8. Mire leírom, Groot szaggatja szét a hálót, 10-8 már.