Bombameglepetéssel és vérrel indult a budapesti hoki-vb

Vasárnap elrajtolt a budapesti divízió I/A-s jégkorong-világbajnokság, amit a Papp László Sportarénában rendeznek. Az első meccsen az A-csoportból kiesett Szlovénia, azaz az egyik legerősebb csapat lépett jégre a feljutó britek ellen.

És kapott ki óriási meglepetésre.

A britek lőtték az első gólt, de a szlovénok még az első harmadban kiegyenletítettek, a másodikban pedig elképesztően domináltak. Mégis Nagy-Britannia került újra előnybe, Robert Dowd húzta be a levegőből a korongot a kapuba. A harmadik játékrészben is kihasznált egy emberelőnyt a brit együttes, Szlovénia pedig hiába nyomott a végéig, kikapott. 35-15re nyerték pedig a kapura lövéseket, de a helyzetkihasználással gondok voltak.

A harmadik harmadban megsérült az egyik játékvezető, arcon találta egy korong. Percekig állt a játék, míg ápolták, végül le is kellett cserélni. Nem sokkal később a britektől Ben O’Connor nézett bele a korongba, ő is vérző sebbel hagyta el a jeget.

A magyarok a kazahok ellen kezdenek 16 órától.