A csoda folytatódik az Euroligában: döntőben a Sopron!

A magyar együttes a hazai pályán rendezett final fouron óriási lelkesedéssel kiharcolta a fináléba jutást a török Yakin Dogu Üniversite ellen aratott 68-65-ös győzelemmel.

A magyar bajnok 2-7-tel kezdett az újonc isztambuliak ellen, ám egy 11-0-s rohammal fordított, és a második negyedben álomjátékkal elhúzott 13 ponttal. A csaknem telt ház előtt felfűtött lelkiállapotban játszó hazaiaknál a spanyol Angela Salvadores és a csapatkapitány Fegyverneky Zsófia is szenzációsan játszott, nagyszünetben 40-30-ra ment a Sopron.

A harmadik negyed után is tíz pont volt a különbség, de aztán váratlanul visszaesett a Sopron játéka és a hajrában átvették a vezetést a törökök. A mérkőzés úgy ért véget, mint a filmekben: Jelena Milovanovic 1.2 másodperccel a vége előtt dobott hárompontosa döntött.

Magyar csapat először jutott be az Euroliga döntőjébe.

Végeredmény – Női kosárlabda Euroliga, négyes döntő, Sopron

Sopron Basket–Yakin Dogu Üniversitesi (török) 68–65 (19-12, 21-18, 16-16, 12-19)