BL: kettős győzelemmel Final Fourban a címvédő Győri Audi ETO

A címvédő Győri Audi ETO KC kettős győzelemmel jutott be a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjébe, miután az idegenbeli 26-20-as sikert követően a negyeddöntő szombati, hazai visszavágóján 30-28-ra verte a montenegrói Buducnost Podgoricát.

Az első félidő derekán a vendégek ráijesztettek a Győrre, 11-8-ra elléptek, ám utána szoros volt a csata, a félidőben 15-15 volt az állás. A folytatásban is csak fellángolásai voltak a Podgoricának, az ETO továbbjutása egy pillanatig sem forgott veszélyben.

A Final Four sorsolását kedden rendezik a magyar fővárosban, a tornára pedig május 12-én és 13-án kerül sor a Papp László Budapest Sportarénában.

Eredmény, Női Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó:

Győri Audi ETO KC-Buducnost Podgorica (montenegrói) 30-28 (15-15)
gólszerzők: Görbicz 11, Hansen, Amorim 4-4, Broch, González 3-3, Bódi, Puhalák 2-2, Fodor 1, illetve Raicevic 9, Brnovic 6, Ujkic, Konatar, Jaukovic 3-3, Pavicevic 2, Pletikosic, Laslo 1-1

Továbbjutott: a Győr kettős győzelemmel, 56-48-as összesítéssel