BUDAPEST, HUNGARY - JULY 27:  Coach Tamas Andras Marcz of Hungary talks with his team during the Men's Water Polo semi final between Greece and Hungary on day fourteen of the Budapest 2017 FINA World Championships on July 27, 2017 in Budapest, Hungary.  (Photo by Adam Pretty/Getty Images)

Csoportelső a magyart férfi vízilabda-válogatott a világligában

2018. 04. 10. 21:25

A waterpolo.hu tudósítása szerint a Märcz Tamás vezette magyar férfi vízilabda-válogatott csoportelsőként jutott tovább a Világban, noha az utolsó meccsét büntetőkkel elvesztette Spanyolország ellen.

A rangadó a hazaiak elképzelései szerint kezdődött, a spanyolok ugyanis 1-0-s magyar vezetés után háromszor is betaláltak, így biztos előnnyel zárták az első negyedet. A folytatás viszont a magyaroknak sikerült jobban, mivel Nagy Viktor feljavult a kapuban, elöl pedig Manhercz Krisztián, Török és Vámos Márton is gólt dobott.

A harmadik negyedben a spanyolok vették át az irányítást, ám hiába kerültek ismét kétgólos előnybe, a magyar válogatott még a negyed vége előtt egyenlíteni tudott. Amíg a harmadik szakaszban mindig a spanyolok voltak lépéselőnyben, addig a zárószakaszban rendre a magyarok vezettek, igaz, a házigazdák mindig válaszoltak.

A rendes játékidő 10-10-es döntetlennel zárult, amivel eldőlt, hogy a C jelű hármasból Magyarország jutott a sorozat nyolcas fináléjába, a spanyolok pedig a győzelemnek örülhettek, miután a büntetőpárbajt 4-2-re nyerték.

A nyolcas Szuperdöntőt június 18. és 23. között rendeznek.

Eredmény, férfi világliga, európai selejtező, C csoport:

Spanyolország-Magyarország 10-10 (3-1, 1-3, 3-3, 3-3) – büntetőkkel: 4-2
a magyar csapat gólszerzői: Manhercz 4, Vámos 2, Török, Bátori, Zalánki, Mezei 1-1