BUDAPEST, HUNGARY - JULY 27:  Coach Tamas Andras Marcz of Hungary talks with his team during the Men's Water Polo semi final between Greece and Hungary on day fourteen of the Budapest 2017 FINA World Championships on July 27, 2017 in Budapest, Hungary.  (Photo by Adam Pretty/Getty Images)

Megverte a spanyolokat a pólócsapat az Európa Kupában

2018. 04. 07. 22:12

A magyar férfi vízilabda-válogatott az ötödik helyért játszhat az Európa Kupa rijekai nyolccsapatos Szuperdöntőjének utolsó napján. Märcz Tamás együttese a csoportküzdelmek szombati zárófordulójában magabiztosan győzte le a már biztos döntős spanyol csapatot.

Magyarország válogatottja nekiesett a spanyoloknak, rögtön az első támadás végén megszerezte a vezetést. A fórt Manhercz Krisztián növelte háromra, két akcióból szerzett találatának köszönhetően. Vogel Soma is remekül védett, így az első negyedet remekül kezdték a mieink.

A következő játékrészre az ellenfél is megérkezett a meccsbe, négy-négy találat született mindkét oldalon. Bátori Bence góljával már néggyel ment a magyar válogatott, majd a mérkőzés tizedik percében az első spanyol találat is megszületett Granados Ortega Alvaro révén. A mérkőzés felénél így 7-4-re vezetett a magyar csapat.

Märcz Tamás csapata káprázatos harmadik negyedet produkáltak. Jansik Szilárd triplázott, Mezei Tamás megduplázta találataianak a számát, Bátori Bence pedig távolról bombázott a spanyol kapuba, miközben a védelem és Vogel Soma mindössze egyetlen egy gólt engedélyezett a riválisnak.

Ezek után már az is bőven belefért a magyaroknak, hogy 2-1-re a spanyolok nyerték az utolsó játékrészt. A mérkőzést így öttel nyerte Magyarország, a vasárnapi helyosztón pedig a montenegrói együttessel játszik majd az ötödik helyért.

Végeredmény – vízilabda Európa Kupa, Szuperdöntő, 3. nap

Magyarország-Spanyolország 13-7 (3-0, 4-4, 5-1, 1-2)

A csoport végeredménye:

1. Spanyolország 6 pont
2. Olaszország 6
3. Magyarország 4
4. Görögország 1

B csoport végeredménye:
Montenegró-Franciaország 10-6 (3-2, 2-2, 4-1, 1-1)
Horvátország-Szerbia 8-7 (1-3, 0-1, 3-1, 4-2)

1. Horvátország 9 pont
2. Szerbia 6
3. Montenegró 3
4. Franciaország 0

A két csoport első helyezettje a döntőben találkozik egymással, a másodikok a bronzmérkőzésen csapnak össze, a harmadikok az ötödik, a negyedikek a hetedik helyért játszanak.