Sport téli olimpia 2018

Minden versenyre aranyéremért megyünk – videó az olimpikonjaink fogadtatásáról

embed:
Bárdi Bálint
Kálnoki Kis Attila
Bárdi BálintKálnoki Kis Attila

2018. 02. 25. 15:57

Korábban a témában:

Az aranygéppel hazaérkező sportolókat a Jégcsarnokban várták a szurkolók, mindenki akart egy közös képet vagy aláírást az aranyérmes férfi váltó tagjaival, Burján Csabával, Knoch Viktorral, valamint a Liu testvérekkel, Shaolin Sándorral és Shaoanggal.

Fotó: Marjai János / 24.hu
Így ünnepelték az aranyérmes magyar olimpikonokat
Az aranygéppel hazaérkező sportolókat a Jégcsarnokban várták a szurkolók. Galéria.

A fivérek édesanyja elmondta, nem merte megnézni a döntőt,

és akkor tudta meg az örömhírt, amikor húga felhívta, hogy első lett a csapat. 

Bár az olimpia volt az év csúcseseménye, közeleg a montreali világbajnokság, így aztán az ünneplés után kedden ismét edzésbe állnak a rövidpályás gyorskorcsolyázóink.

A phjongcshangi olimpia nemcsak a férfi váltó aranyérme miatt volt különleges, hanem azért is,

mert összesen ötször zártak pontszerző helyen a sportolóink, ilyenre sem volt példa korábban.

Véget ért a számunkra legemlékezetesebb téli olimpia
A félmeztelen tongai nemzeti hős megint megvillant, most a NOB-elnökkel pózolt egyet.

A magyar résztvevők szereplése:

Műkorcsolya, nők:
23. Tóth Ivett

 

Rövidpályás gyorskorcsolya, férfiak, 500 méter:
5. Liu Shaolin Sándor
19. Liu Shaoang
28. Knoch Viktor

 

1000 méter:
8. Liu Shaolin Sándor
Liu Shaoangot kizárták a selejtezőben

 

1500 méter:
5. Liu Shaolin Sándor
20. Liu Shaoang
30. Burján Csaba

 

5000 méter váltó:
1. Magyarország (Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor, Knoch Viktor, Burján Csaba)

 

nők, 500 méter:
10. Keszler Andrea
13. Jászapáti Petra

 

1000 méter:
17. Keszler Andrea
24. Jászapáti Petra

 

1500 méter:
6. Jászapáti Petra
Bácskai Sára Lucát kizárták a selejtezőben

 

3000 méter váltó:
4. Magyarország (Jászapáti Petra, Bácskai Sára Luca, Kónya Zsófia, Keszler Andrea, Heidum Bernadett)

 

Síakrobatika, félcső:
24. Swaney Elizabeth

 

Alpesi sí, férfiak, lesiklás:
53. Kékesi Márton

 

szuperóriás-műlesiklás:
Kékesi Márton kiesett

 

óriás-műlesiklás:
42. Kékesi Márton
44. Samsal Dalibor

 

műlesiklás:
30. Kékesi Márton
Samsal Dalibor kiesett az első futamban

 

kombináció:
32. Samsal Dalibor
35. Kékesi Márton

 

nők, óriás-műlesiklás:
49. Hozmann Szonja
Maróty Mariannt kizárták

 

műlesiklás:
53. Maróty Mariann
Hozmann Szonja az első futamban kiesett

 

vegyes csapatverseny:
A Hozmann Szonja, Maróty Mariann, Samsal Dalibor, Kékesi Márton összeállítású magyar csapat a nyolcaddöntőben kikapott a svájciaktól.

 

gyorskorcsolya, férfiak, 1000 méter:
21. Nagy Konrád

 

1500 méter:
29. Nagy Konrád

 

sífutás, férfiak, sprint (klasszikus stílus):
67. Kónya Ádám

 

15 km (szabadstílus):
89. Kónya Ádám

 

nők, 10 km (szabadstílus):
77. Szőcs Emőke

vissza a címlapra

Kommentek

Fotó: Marjai János / 24.hu
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.