Sport téli olimpia 2018

Az amerikaiak kizúgtak az olimpiai hokitornáról

Fordulatos és elég drámai volt a téli olimpia férfi jégkorongtornájának első negyeddöntője, a cseh-amerikai összecsapást. Az USA szerzett vezetést a 7. percben, azonban a második harmadra fordított a cseh csapat, hogy aztán Jim Slater kiegyenlítsen a 31. percben. A harmadik játékrészben és a hosszabbításban sem esett gól, úgyhogy jöhettek a rávezetések.

A szétlövésben a tíz próbálkozóból csak Petr Koukal volt eredményes, így továbblőtte a cseheket a négy közé.

A korábban két olimpiát is nyerő amerikaiak számára ezzel véget is ért a torna. Az 5-8. hely valamelyikén végeznek, attól függően, kik esnek még ki a szerdai negyeddöntőkben.

A csehekre az orosz-norvég meccs győztese vár a négy között. Kanadai-finn és svéd-német találkozót rendeznek még a negyeddöntőben.

Eredmény – negyeddöntő

Csehország-Egyesült Államok 3-2 (1-1, 1-1, 0-0, 0-0) – szétütés után
gól: Kolar (16.), Kundratek (29.), Koukal (győztes büntető), illetve Donato (7.), Slater (31.)

Nyitókép: Europress/AFP/Brendan Smialowski