Sport téli olimpia 2018

Két nagy esélyes vereségével kezdődött a férfi hokitorna

Két óriási meglepetéssel kezdődött a férfi jégkorongtorna Phjongcshangban, a téli olimpián. Az oroszok négy perc alatt két gólt ütve vezettek kényelmesen Szlovákia ellen. Sokáig teljesen esélytelennek tűntek északi szomszédaink, de az első harmad utolsó perceiben egyenlíteni tudtak.

Az igazi meglepetés aztán mégis az volt, hogy Peter Ceresnak szerzett vezetést az utolsó játékrészben, az oroszok pedig több mint 12 perc alatt sem tudtak egalizálni, így kikaptak a nyitófordulóban.

Jan Mursak gólja Fotó: AFP PHOTO / Brendan Smialowski

Hasonlóan nagy pofont kaptak az amerikaiak is, akik szintén kétgólos előnyt szórakoztak el. A harmadik harmadban megtáltosodtak a szlovénok, majd 97 másodperccel a vége előtt egyenlítettek is. A hosszabbítás azonban összesen 38 másodpercig tartott, Szlovéniának ennyi idő is elég volt a mindent eldöntő gól megszerzésére – éppen az a Jan Mursak szerezte, aki egalizált a harmadik játékrészben.

Két hokinemzet is nagy bukással kezdett, óhatatlanul is felmerül az emberben: ennyit számít, hogy nincsenek ott a tornán az NHL sztárjai?

Végeredmény – téli olimpia, férfi jégkorong, csoportmérkőzés

Egyesült Államok–Szlovénia 2–3 (1–0, 1–0, 0–2, 0–1) – hosszabbítás után
G: O’Neill (17:44), Greenway (32:57), ill. Urbas (45:49), Mursak (58:23), Mursak (60:38)

Szlovákia–Orosz csapat 3–2 (2–2, 0–0, 1–0)
G: Olveczy (16:05), Bakos (17:55), Ceresnak (48:30), ill. Gavrikov (2:54), Kaprizov (4:08)