Federer megvédte a címét, megvan a 20. GS-győzelme

Roger Federer a statisztika alapján hatalmas esélyesként léphetett pályára az Australian Open döntőjében Marin Cilic ellen, mivel kettőjük korábbi kilenc meccséből nyolcat megnyert.

Az első játszmában Federer pillanatok alatt ellépett 3:0-ra, Cilic 4:1-nél szállt be a meccsbe, de már nem tudta megakadályozni, hogy 6:2-vel előnybe kerüljön a svájci.

A második szettben Federernek három játékban is bréklehetősége volt, de egyikkel sem tudott élni, így végül a rövidítés döntött, ahol Cilic nagyon koncentráltan játszott, ezzel egyenlíteni tudott.

A harmadik felvonásban Federer 3:2-es vezetésnél elvette Cilic adogatását, és neki innen már rutinmunka volt 6:3-mal besöpörni a szettet.

A negyedik játszma elején a második kiemelt, 30. GS-döntőjét játszó svájci egyből brékelt, de Cilic a hatodik játékban meg tudta lepni, és ezzel visszajött, sőt a következő játékban Federer bréklabdáját is hárítani tudta.

A horvát elkapta a fonalat, sokkal bátrabban fogadott, és a harmadik bréklabdáját kihasználva már 5:3-ra vezetett, innen pedig már kiszerválta a játszmát.

Jöhetett a döntő játszma, amelynek első játékában Cilicnek két bréklabdája is volt, de Federer megmenekült. A második játékban Federer kiszúrt egy hosszúra sikerült Cilic-szervát, ki is kérte a sólyomszemet, aki neki adott igazat, és a megismételt labdamenet a svájcié lett, aki 2:0-ra elhúzott a brékkel.

4:1-nél ismét elvette Cilic adogatását, majd az első meccslabdáját egyből értékesítette, igaz, a horvát még megpróbálkozott egy challenge-gel, de a szerva csípte a vonalat.

Federer huszadik alkalommal nyert Grand Slam-versenyen, Ausztráliában pedig hatodszor szerezte meg a serleget, ezzel már holtversenyben állnak az élen Novak Djokoviccsal.

36 évesen a svájci maestro még mindig csúcsformában van, úgy tűnik, csak megszorítani lehet, legyőzni nem.

férfi egyes, döntő:

Roger Federer (svájci, 2.) – Marin Cilic (horvát, 6.) 6:2, 6:7 (5-7), 6:3, 3:6, 6:1