ZAGREB, CROATIA - JANUARY 20:  Team members of France celebrate after the Men's Handball European Championship main round match between Sweden and France at Arena Zagreb on January 20, 2018 in Zagreb, Croatia.  (Photo by Martin Rose/Bongarts/Getty Images)

Kézi-eb: a franciák kapusa zsinórban tízet védett 11 perc alatt

2018. 01. 20. 20:15

A világbajnok francia válogatott hat góllal legyőzte Svédországot a horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában. A játéknapot megelőzően a franciák két cserét is végrehajtottak a keretükben: Timpothey N’Guessan és Benjamin Afgour helyett Romain Lagarde és Luka Karabatic került a csapatba. Utóbbi csupán másfél percet tölthetett a pályán, mert az első félidőben súlyos szabálytalanság miatt piros lapot kapott.

A svédek a második percben szerezték első góljukat, ám ezt követően a francia Vincent Gerard sorozatban tíz védést mutatott be 11 perc alatt, így csapata három góllal elhúzott. A Montpellier kapusa a folytatásban is remekelt, de ezt csapattársai nem tudták megfelelően kihasználni a szünetig (10-8).

A 41. percben sikerült egyenlíteniük a skandinávoknak (12-12), fordítani azonban nem tudtak, mert ellenfelük egy 5-0-s sorozattal még a hajrá előtt eldöntötte a meccset.

Vincent Gerard 53 százalékos hatékonysággal védett (36/19), ezért őt választották a mérkőzés legjobbjának. A mezőny legeredményesebb játékosa a francia Cedric Sorhaindo volt, aki mind az öt lövését gólra váltotta. Csapatuk továbbra is százszázalékos a kontinenstornán.