Hungary's coach Ljubomir Vranjes during high-fives his players during a friendly handball match between Sweden and Hungary at Kinnarp Arena, Jonkoping, Sweden, on January 6, 2018. / AFP PHOTO / TT NEWS AGENCY AND TT News Agency / Mikael FRITZON / Sweden OUT

Döntetlennel mutatkozott be Ljubomir Vranjes a válogatottban

Aranyossy Áron

újságíró. 2018. 01. 06. 18:19

A magyar kézilabda-válogatott 29-29-es döntetlent játszott Svédországgal Jönköpingben.

Egyik csapat sem tudott egygólosnál nagyobb előnyre szert tenni, de sajnos rendszerint a mieinknek kellett egalizálni. Félidőben egyetlen gól volt a különbség a svédek javára (16-15).

Szünet után a magyar válogatott védekezése erősen feljavult és a magyarok nagyon elkapták a fonalat, a 42. percben már három góllal elhúztunk a meglepett skandinávok elől. A szintet azonban nem tudta tartani a válogatott és a hazaiak visszajöttek a meccsbe, az 54. percre ismét egyenlő volt az állás.Az utolsó öt perc így rendkívül izgalmasra sikeredett, hat gól is esett – az utolsót Hornyák Péter dobta, az ő góljával alakult ki a végeredmény.

Nem ijedtünk meg a svédektől, noha nagyon jó ellenféllel találkoztunk. Jól mentünk, úgy érzem, jó meccset játszottunk, a végén talán kicsit nagyobb rutinnal győzhettünk volna, de a felkészülés szempontjából nagyon hasznos volt a találkozó. Nincs sok idő hátra az Eb-ig, de minden csapat így van ezzel.

– mondta a meccs után Bodó Richárd.

Ez volt Ljubomir Vranjes első mérkőzése a válogatott élén, csapata lelkesen játszott és mindenki hozzá tudott tenni egy kicsit a meccshez. A magyar válogatott hétfőn is összecsap Svédországgal, szombaton viszont már elkezdődik az Európa-bajnokság, első ellenfelünk pedig Dánia lesz.