Kiderült, hogy melyik a legszuperebb magyar pólócsapat

A Szolnok győzelmét hozta az Egerrel szemben a férfi vízilabdázók pénteki Szuperkupa-mérkőzése a Komjádi uszodában, írja az MTI.

A Szolnok az idén megnyerte a bajnokságot, a Bajnokok Ligáját, az európai Szuperkupát és a Magyar Kupát, végül pedig – az esélyeknek megfelelően – begyűjtötte a magyar Szuperkupát is.

Az első negyedben kétgólos előnyre tett szert, majd a másodikban nem változott a 3-1-es eredmény, mert mindkét oldalon sok volt a pontatlanság a befejezéseknél.

A harmadik szakaszban előbb nőtt a különbség, aztán a felénél megszületett a második egri gól. A folytatásban többször is volt esélye a legutóbb bajnoki ezüstérmes hevesi csapatnak, hogy még közelebb zárkózzon, de továbbra is többnyire csak a helyzetek kialakításáig jutott, míg a szolnokiak lefordulásokból megint megléptek. Az utolsó negyed 6-3-ról indult, de érdemi változás nem történt, mindkét oldalon egy-egy gól esett.

Az elmúlt évi Szuperkupa-mérkőzésen ugyanez a két csapat találkozott egymással, akkor a Szolnok 14-9-re nyert.

Eredmény – Szuperkupa-döntő

Szolnoki Dózsa – ZF-Eger 7-4 (3-1, 0-0, 3-2, 1-1)
gólszerzők: Zalánki, Prlainovic 2-2, Younger, Kis G., Jansik 1-1, illetve Rasovic 2, Cuckovic, Vlahopulosz 1-1

Fotó: MTI/Illyés Tibor