Amiben elindult, abban Hosszú volt a legjobb

Hosszú Katinka első helyen jutott tovább a 200 méteres vegyesúszás (2:07.34) és az 50 méteres hátúszás (26.44) előfutamaiból is a koppenhágai rövidpályás Európa-bajnokságon. Előbbi számban Verrasztó Evelyn negyedik idővel (2:09.97) jutott tovább a döntőbe.

Az egész mezőny legfiatalabb tagja, Nagy Réka több mint másfél másodperccel jobbat úszott (2:14.37) eddigi rekordjánál, ez a 19. helyre volt elég.

Az ötven hát izgalmas lesz, mert az első öt eléggé együtt van, a szerencsén is fog múlni a helyezés. Kétszázon csak annyit adtam ki magamból, amennyi szükséges volt – sajnos, a mezőny most nem olyan erős, de azért remélem, jó verseny lesz délután, és szeretnék jó idővel nyerni

mondta Hosszú Katinak a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) munkatársának.

Hosszú Katinka a harmadik számát, a 100 pillangót elengedte ezen a délelőttön. Azon a távon Szilágyi Liliána 15. idővel jutott középdöntőbe.

Gyurinovics Fanni 200 méter gyorson megjavította egyéni legjobbját (1:59.39), de mivel a 19. helyen végzett, nem jutott döntőbe.

A férfiak mezőnyében 50 méter pillangón Cseh László (23.18) mindössze egy tizedmásodperccel maradt el saját országos csúcsától, ám így is csak a huszadik, Gyárfás Bence (23.40) a 29., Takács Krisztián (24.00) a 41., Biczó Bence (25.32) pedig az ötvenedik lett.

Cseh a visszalépések miatt mégis továbbjutott később.

Kozma Dominik 100 méter gyorson a 15. idővel (47.51) került az elődöntőbe, Németh Nándor egyéni csúccsal (47.72) összesítésben a 19. helyen zárta az előfutamot, de a visszalépések miatt ő is készülhet a délutánra. Lobanovszkij Maxim (48.46) a 39., Dudás Dániel (49.11) pedig az 54. lett.

Földházi Dávid 100 méter vegyesen a tizedik idővel (53.12) lépett az elődöntőbe. Ez a huszadik helyezett Dudás Dánielnek (54.27), illetve a 35. Barta Mártonnak (55.43) nem sikerült. Szintúgy nem jutott tovább Grátz Benjámin (54.75), viszont az egyéni csúcsából több mint egy másodpercet lefaragott, és ez a 25. helyet jelentette összesítésben.

A 4×50 méteres vegyesnemű gyorsváltók között a Lobanovszkij Maxim, Takács Krisztián, Gyurinovics Fanni, Bordás Beatrix összetételű magyar csapat a 11. lett (1:33.33), így nem szerepelhet a fináléban.

Fotó: MTI/AP/Jens Dresling