Élő Sport
LEIPZIG, GERMANY - DECEMBER 10: Anna Kovacs of Hungary takes a shot on goal during IHF Women's Handball World Championship round of 16 match between Hungary and France on December 10, 2017 in Leipzig, Germany. (Photo by Lukasz Laskowski/PressFocus/MB Media/Getty Images)

Vége az álomnak, kiesett magyar női kézilabda-válogatott a vb-ről

Frissítve: 2017. 12. 10. 19:462017. 12. 10. 17:21

A magyar női kézilabda-válogatott az olimpiai ezüstérmes franciákkal játszott vasárnap délután Lipcsében a világbajnokság nyolcaddöntőjében. Az esélyek nem a magyarok mellett álltak, Franciaország nagyon erős ellenfél, de még a történelem is velük van:

ugyanis utoljára hét éve vertük soros ellenfelünket, a világbajnokságokon pedig még soha.

Az egész meccsen csak futottunk az eredmény után, a francia támadóegység brutális volt. Kétszer volt egál az első félidőben, a szünetre már háromgólos hátrányban mentünk. A második játékrészben már nem volt esélyünk, hiába remekeltek a magyar lányok a szélekről. Hátul Bíró Blanka nagyon jól védett, de ez sem volt elég, miután kétszer több labdát adtunk el és kihagytunk három hetest is.

Eredmény, nyolcaddöntő:

Franciaország-Magyarország 29-26 (14-11)
Lipcse, 1400 néző, v.: Pavicevic, Raznatovic (montenegróiak)
lövések/gólok: 45/29, illetve 45/26
gólok hétméteresből: 2/2, illetve 6/3
kiállítások: 8, illetve 10 perc

Magyarország: Bíró – Schatzl 3, Klivinyi 3, Kisfaludy, Szekeres, Szucsánszki, Bódi 3. Cserék: Görbicz 2, Szöllősi-Zácsik 2, Kovacsics 6, Mayer, Kovács A., Háfra 1, Lukács 6, Mészáros, Janurik

Az csak holnap derül ki pontosan, hogy hanyadik helyen végez Magyarország a tornán.

Franciaország Montenegróval Szerbiával találkozik a negyeddöntőben.

Élő hírfolyam
18:59

Vége, kiestünk

Lukács még egyszer betalál, így a végeredmény 26-29.

18:58

59. perc

25-29, ezek Lukács percei.

18:57

58. perc

Lukács Viktória 3. góljával 23-27, de megint nem figyelünk hátul, 23-28. Majd újra Lukács, és már 24-28.

18:54

56. perc

Ellenállhatatlanok a franciák, 21-26. Hát…

18:53

56. perc

Lukács góljával zárkózunk, 21-25.

18:50

52. perc

Hiába Janurik szép védése, a másik oldalon Klivinyi adja el a labdát, a francia játékos egyedül vezeti a kapusra, és gólt lő. 20-25.

18:48

52. perc

Klivinyi! 20-24, 8 perc van hátra

18:48

51. perc

Bombagóllal tér vissza az ötgólos hátrány. 19-24

18:46

50. perc

Kovacsics szépít, 19-23, francia időkérés. 10 percünk van.

18:42

47. perc

Elúszott a hajó? A meccsen először mennek öttel, 18-23…

18:41

45. perc

18-22… Kiállítás, Görbicz megy le.

18:39

44. perc

Bódiban lehet bízni, az időkérés után azonnal betalál, 18-21.

18:38

43. perc

A hetesünk most kimarad, és hiába az emberelőny, újabb gólt kapunk. Egyre kevesebb időnk marad hátra, 17-21. Időt is kér Kim Rasmussen szövetségi kapitány.

18:36

42. perc

Hárommal mennek a franciák, 17-20, de most kapunk egy újabb hetest.

18:35

41. perc

Gyors gólváltás, 17-19.

18:34

40. perc

Görbicz értékesít egy büntetőt, kettő a differencia. 16-18.

18:32

38. perc

Megint négy a hátrány, kritikus helyzetben vagyunk. 14-18. Mire leírom, 15-18, Görbicz Anita érkezett!

18:31

37. perc

Kovacsics kapkodta el a kontrát, a visszatámadásból gólt kapunk, 14-17.

18:29

35. perc

A hetesr belövik, a másik oldalon is kiállítás, emberelőnybe kerülünk. A büntetőt Kovacsics Anikó ismét magabiztosan értékesíti. 14-16.

18:28

35. perc

Schatzl a szélről vág egy óriási gólt, 13-15. Az ellentámadásból heteshez jut Franciaország.