Élő Sport

Vége az álomnak, kiesett magyar női kézilabda-válogatott a vb-ről

A magyar női kézilabda-válogatott az olimpiai ezüstérmes franciákkal játszott vasárnap délután Lipcsében a világbajnokság nyolcaddöntőjében. Az esélyek nem a magyarok mellett álltak, Franciaország nagyon erős ellenfél, de még a történelem is velük van:

ugyanis utoljára hét éve vertük soros ellenfelünket, a világbajnokságokon pedig még soha.

Az egész meccsen csak futottunk az eredmény után, a francia támadóegység brutális volt. Kétszer volt egál az első félidőben, a szünetre már háromgólos hátrányban mentünk. A második játékrészben már nem volt esélyünk, hiába remekeltek a magyar lányok a szélekről. Hátul Bíró Blanka nagyon jól védett, de ez sem volt elég, miután kétszer több labdát adtunk el és kihagytunk három hetest is.

Eredmény, nyolcaddöntő:

Franciaország-Magyarország 29-26 (14-11)
Lipcse, 1400 néző, v.: Pavicevic, Raznatovic (montenegróiak)
lövések/gólok: 45/29, illetve 45/26
gólok hétméteresből: 2/2, illetve 6/3
kiállítások: 8, illetve 10 perc

Magyarország: Bíró – Schatzl 3, Klivinyi 3, Kisfaludy, Szekeres, Szucsánszki, Bódi 3. Cserék: Görbicz 2, Szöllősi-Zácsik 2, Kovacsics 6, Mayer, Kovács A., Háfra 1, Lukács 6, Mészáros, Janurik

Az csak holnap derül ki pontosan, hogy hanyadik helyen végez Magyarország a tornán.

Franciaország Montenegróval Szerbiával találkozik a negyeddöntőben.

2. félidő

Mi kezdjük a játékrészt. A 32. percben Kovacsics Anikó hetese végre bement, 12-14.

Félidő!

Magyarország-Franciaország 11-14. Ennél több kell a második játékrészben.

29. perc

Már három a diffi, lerohannak minket a franciák. 11-14.

28. perc

Üres kapura kapjuk az újabbat, kettővel vezet Franciaország, de legalább lejárt a kiállítás.

27. perc

Lukács! 11-11! De visszatámadásból ismét gólt kapunk, 11-12. Közben emberhátrányban vagyunk.

26. perc

Egy-egy gól itt és ott, 10-11.

25. perc

Az időkérés után francia-gól, 10-9, oda.

24. perc

Bíró Blanka kettő ziccert védett az utóbbi időben, mi pedig megbüntettük őket: Kovacsics góljával egalizálunk, 9-9!

22. perc

Zácsik óriási gólt lő! Már csak egyel megy Franciaország, 8-9.

20. perc

Schatzl!!! Emberhátrányból, 7-9!

19. perc

Magyar kiállítás, francia gól. 6-9.

18. perc

Második hetesünk is kimarad, most Kovács Anna hibázik.

17. perc

Óriási Bíró Blanka passza, Bódi az üres kapuba talál, már csak egy a különbség! Mire leírom, ismét kettő, 6-8.

16. perc

Schatzl góljával 5-7 az állás.

15. perc

A félidő felénél 4-7 már.

14. perc

Kovacsics második gólja, zárkózunk, 4-6.

12. perc

Kovacsics Anikó tör be, szép volt, 6-3-ra jövünk fel.

11. perc

Nagy a fejetlenség, üres kapura vezethették a franciák, már 6-2-re vezetnek.

10. perc

Itt az első magyar kiállítás, Szekeres mehet pihenni, a hetest bedobják, 5-2-re megy Franciaország.

8. perc

Egy hosszú támadás végén francia találat, 2-4.

6. perc

Bódi-gól a szélről, 2-3.

5. perc

Kettős előny már, és hetest is kapunk! A büntetőt Görbicz Anita kihagyja, marad az 1-3.