Élő Sport

Női kézi-vb: Bódi-parádé, megvertük a cseheket, miénk a harmadik hely

A magyar női kézilabda-válogatott 30-29-re megverte Csehországot, ezzel a harmadik helyen végzett a németországi világbajnokság B csoportjában. Ez egyben azt is jelenti, hogy a kieséses szakaszban a felső ágra kerültek Görbicz Anitáék, és maximum a döntőben futhatnak össze az oroszokkal, a németekkel és az A csoport győztesével, Romániával.

A csehek ellen csak ez első félidőben akadtak gondjaink, a játékrész felétől viszont uraltuk a meccset. A meccs két hőse a három hétméterest hárító Bíró Blanka és a mezőnyből hibátlanul, 7 lövésből 7 gólt szerző Bódi Bernadett.

A 16 között Szlovénia, Franciaország vagy Spanyolország jöhet december 10-én.

A magyar válogatott az első két meccsen a brutálisan jó norvégoktól és a svédektől is kikapott, de Argentína és Lengyelország – utóbbi már olyan játékkal – nem okozott gondot.

Eredmény, 5. forduló, B csoport:

Magyarország-Csehország 30-29 (17-14)
Bietigheim-Bissingen, 3800 néző, v.: Christiansen, Hansen (dánok)
lövések/gólok: 50/30, illetve 58/29
gólok hétméteresből: 5/3, illetve 6/2
kiállítások: 14, illetve 4 perc

Magyarország: Janurik – Lukács, Háfra 2, Kisfaludy 2, Kovacsics 3, Szöllősi-Zácsik 5, Schatzl 3. Cserék: Kovács A. 3, Szekeres, Mayer, Klivinyi 2, Szucsánszki 1, Mészáros 2, Bódi 7, Bíró

Vége!

Kapunk még egyet, a végeredmény: 30-29! Magyarország a harmadik a csoportban!

60. perc

30-28, 30 másodperc van hátra.

59. perc

Cseh hetes, gól. 29-27. Sőt, az ellentámadás után mi is kapunk egyet, Kovács Anna bevágja, hárommal megyünk, 30-27. Ez megvan!

57. perc

Időt kér Kim Rasmussen. Közel a vége.

56. perc

Kovacsics Anikó újabb gólja, hárommal vezetünk. 29-26.

56. perc

Egy-egy gól itt és ott, 28-26. Bódi… 7/7!!!

55. perc

Szucsánszki Zita! 27-25!

54. perc

26-22-ről 26-25. Egy a különbség tehát.

53. perc

Üres kapu, cseh gól. 26-24.

52. perc

Kim Rasmussen időt kér.

51. perc

Háfra mehet pihenni 2 percre, de Bíró Blanka kivédte ma a harmadik hetesét is! HÁROMBÓL!!!

48. perc

Hét perc szünet után cseh-gól. 25-22, ide.

47. perc

Kisfaludy! Négy góllal vezetünk, 25-21.

46. perc

Zácsik kiszedte a pókot a kapuból, 24-21, ide. Ismét három góllal megyünk.

45. perc

Bódo-parádé, 5 lövés, 5 gól. 23-21, ide.

40. perc

Óriási cseh gól, 21-20.

39. perc

Kovacsics vág be egy hetest, 21-19.

38. perc

Már csak egyel megyünk, 20-19.

36. perc

Kettőt kapunk zsinórban, 19-17.

34. perc

Klivinyi emberhátrányban cunderezik, 19-15. De kettős emberhátrányba kerülünk, Lukácsot küldik le. Bíró Blanka viszont védi a hetest. Jók vagyunk, na.