Élő Sport

Női kézi-vb: Bódi-parádé, megvertük a cseheket, miénk a harmadik hely

A magyar női kézilabda-válogatott 30-29-re megverte Csehországot, ezzel a harmadik helyen végzett a németországi világbajnokság B csoportjában. Ez egyben azt is jelenti, hogy a kieséses szakaszban a felső ágra kerültek Görbicz Anitáék, és maximum a döntőben futhatnak össze az oroszokkal, a németekkel és az A csoport győztesével, Romániával.

A csehek ellen csak ez első félidőben akadtak gondjaink, a játékrész felétől viszont uraltuk a meccset. A meccs két hőse a három hétméterest hárító Bíró Blanka és a mezőnyből hibátlanul, 7 lövésből 7 gólt szerző Bódi Bernadett.

A 16 között Szlovénia, Franciaország vagy Spanyolország jöhet december 10-én.

A magyar válogatott az első két meccsen a brutálisan jó norvégoktól és a svédektől is kikapott, de Argentína és Lengyelország – utóbbi már olyan játékkal – nem okozott gondot.

Eredmény, 5. forduló, B csoport:

Magyarország-Csehország 30-29 (17-14)
Bietigheim-Bissingen, 3800 néző, v.: Christiansen, Hansen (dánok)
lövések/gólok: 50/30, illetve 58/29
gólok hétméteresből: 5/3, illetve 6/2
kiállítások: 14, illetve 4 perc

Magyarország: Janurik – Lukács, Háfra 2, Kisfaludy 2, Kovacsics 3, Szöllősi-Zácsik 5, Schatzl 3. Cserék: Kovács A. 3, Szekeres, Mayer, Klivinyi 2, Szucsánszki 1, Mészáros 2, Bódi 7, Bíró

33. perc

Magyar emberhátrány, Szekeres Klára megy pihenni 2 percre.

30. perc

Megint Schatzl Nadin! 17-14, ide!

29. perc

Schatzl, ezaz! 16-14. Hát, mire leírom hetest kapnak a csehek, de ki is hagyják!

28. perc

Újabb gól emberhátrányban, Bódi! Mire leírom, jön a válasz, 15-14, ide.

27. perc

Már 14-12 ide, gólt szereztünk emberhátrányból. UPDATE: már 14-13.

26. perc

Már kettővel! Bódi-gól, 13-11! UPDATE: Kovács Annát állítják ki két percre, cseh hetes.

25. perc

Vezetünk!!!! Mészáros Rea! 12-11.

24. perc

Bódi-gól! Egál, 11-11, cseh időkérés!

23. perc

Cseh kiállítás! Ki is használjuk, Bódi góljával 10-11. Már csak egy a különbség.

23. perc

Ismét Zácsik, ismét gól. 9-11.

21. perc

Kiegészültünk, Zácsik gólt is dobott, 8-11.

19. perc

Először van három gól a két csapat között. A csehek mennek 10-7-re.

19. perc

Kovacsics Anikó is lemegy két percre, kettős emberhátrány.

18. perc

Az első kiállítás a meccsen, Bódi Bernadett megy le két percre.

17. perc

Jó cseh bejátszás, 7-9.

16. perc

Kovács Anna a legjobb játékosunk eddig. Újabb gól, 7-8.

15. perc

Kovács Anna góljára jött válasz, 6-8. Időt is kér Kim Rasmussen, a magyar válogatott szövetségi kapitánya.