Kézi BL: megmutatta valódi erejét a Veszprém, remek játékkal nyert

Három vereség után végre újra nyerni tudott a Telekom Veszprém együttese, miután 31-26-ra legyőzte szombaton a Kielce csapatát a kézilabda Bajnokok Ligájában.

A vendégek kezdték valamivel jobban a találkozót, de nem tudtak ellépni a Veszprémtől, ráadásul Mikler Roland védéseinek hála hamar átvette a vezetést a magyar csapat. Az óriási csatát hozó mérkőzés izgalmait jól mutatja, hogy a szünetben döntetlen volt az állás (15-15).

Fordulás után azonban még jobbaan belelendültek a házigazdák vezettek, a 42. percben már négy gól volt a Veszprém előnye. Lékai Máté és Andreas Nilsson is parádézott, a Kielce pedig szinte csak Michal Jurecki góljaira számíthatott ebben az időszakban. A végjátékra elfogytak az izgalmak, a hazaiak magabiztosan húzták be a találkozót.

A férfi Bajnokok Ligája csoportmérkőzései a horvátországi Európa-bajnokság után, február közepén folytatódnak.