Kézi BL: ötödjére szenvedett vereséget a Szeged

Hazai pályán szenvedett vereséget a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Wisla Plock elleni találkozón a Szeged szombat este. Kezdés előtt a magyar csapat szurkolócsoportjának tagjai levették a mezüket, és a mérkőzés első tíz percét csendben nézték – ezzel fejezték ki nemtetszésüket a csapat közelmúltbeli teljesítménye és rossz eredményei miatt.

Ennek ellenére a hazaiak kezdtek jobban, ám hamar mélyrepülésbe kezdett a támadójátéka a szegedieknek, ezért a lengyel csapat előbb egyenlíteni, majd fordítani tudott. Juan Carlos Pastor már 6-3-as hátrányban kért időt, ami után feljavult a magyar csapat, de egalizálni nem tudott – két góllal a Plock vezetett szünetben.

Fordulás után óriási erőbedobással vetette magát küzdelembe a Szeged, meg is lett az eredménye: háromgólos hátrányból felállva 22-19-re elhúztak a hazaiak. A nagy akarásba azonban belefáradtak a hazaiak, ezért a lengyel együttes 25-24-nél visszavette a vezetést 56 másodperccel a meccs vége előtt. Pastor időt kért, de az utolsó “végső” támadás során eladta a labdát a Szeged, ezzel elúszott az egyenlítés lehetősége.

Novemberben a Rhein-Neckar (31-34), a Nantes (30-33) és a Kristanstad (32-33) is túljárt a magyar csapat eszén, s mivel a Nantes már szeptemberben is túl nehéz falatnak bizonyult (30-26), így a szombati kudarc már az ötödik veresége a csongrádiaknak a csoportban.

A férfi Bajnokok Ligája csoportmérkőzései a horvátországi Európa-bajnokság után, február közepén folytatódnak.