Babos egy óra alatt leütötte az ellenfelét a pályáról

Babos Tímea újabb magabiztos győzelemmel bejutott az elődöntőbe a 250 ezer dollár (58 millió forint) összdíjazású taskenti keménypályás női tenisztornán. A verseny második kiemeltje – aki a világranglista 52. helyén áll – csütörtökön a svájci Stefanie Vögelével (196.) csapott össze, s villámrajtot vett, két brékkel pillanatok alatt 4:0-ra elhúzott. A folytatásban ugyan némileg magára talált a rivális, de Babos játszmanyerése nem forgott veszélyben, 26 perc alatt előnybe került.

A második szett is két Babos-brékkel indult, de 3:0 után Vögele is elvette ellenfele adogatójátékát. A 24 éves magyar teniszező előnye azonban megmaradt a játszma végéig, 5:4-nél pedig kiszerválta az 1 óra 3 percig tartó meccset, s továbblépett az elődöntőbe, ahol a világranglista 119. helyén álló fehérorosz Arina Szabalenka vár rá.

A magyar játékos később párosban is pályára lép, a cseh Andrea Hlavackovával az oldalán a döntőbe jutásért küzdenek majd egy orosz, török duó ellen.