Babosék a US Open nyolcaddöntőjében

Babos Tímea és Andrea Hlavácková kettőse már nyolcaddöntős a New Yorkban zajló amerikai nyílt teniszbajnokság női párosversenyében, miután a második fordulóban két szettben nyert.

Az ötödik helyen kiemelt duó vasárnapi ellenfele az amerikai Raquel Atawo és a német Sabine Lisicki párosa volt. Babosék az első szettet elnyert adogatójátékkal nyitották, majd 5:3-as vezetésüknél egy újabb brékkel játszmaelőnyhöz jutottak. A folytatás kiegyenlített játékot hozott hosszú gémekkel, Baboséknak 3:2-es előnyüknél jött össze az újabb brék. Az esélyesebb duó 5:3 után saját szervajátékával befejezhette volna a mérkőzést, de azt elbukta, így egy újabb, nullára elcsent brékre volt szükség a győzelemhez.

Az esőszünet miatt jelentős, közel háromórás csúszást követően megrendezett összecsapás 1 óra 21 percig tartott.

A győztes páros ellenfele a nyolcaddöntőben a 12. helyen kiemelt Hszie Szu-vej, Monica Niculescu tajvani, román kettős lesz.

Eredmény – US Open, női páros, a 16 közé jutásért

Babos Tímea, Andrea Hlavácková (magyar, cseh, 5.)-Raquel Atawo, Sabine Lisicki (amerikai, német) 6:3, 6:4