Kajak-kenu Eb: Kopasz Bálint mégis bronzérmes!

Kopasz Bálint annak ellenére, hogy eredetileg negyediknek hirdették ki a futam után mégis bronzérmes lett K-1 500 méteren, holtversenyben a dán Rene Poulsennel a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Kopasz Bálint remekül küzdött, végig az élboly nyomában haladt, de a befutó után sokáig úgy tűnt, négy ezredmásodperccel lemarad a dobogóról, végül szerencsére nem így lett. Az aranyat a cseh Jakub Zavrel szerezte meg szoros csata után.

Nagyon szoros volt a befutó, s csak a célfotó után tudtam meg, hogy harmadik lettem. Nagyon örülök a két bronzéremnek, ötszázon nem is számítottam rá, mivel itt még erősebb a mezőny, mint ezer méteren

– nyilatkozott a fiatal algyői versenyző, aki 1000 méteren is bronzérmet szerzett az Európa-bajnokságon.