Babosék lemosták ellenfelüket a nyolcaddöntőben

A világ 34. legjobb játékosa, Babos Tímea Andrea Hlavackova oldalán negyeddöntőbe jutott a 250 ezer dollár (71,2 millió forint) összdíjazású rabati salakpályás torna páros versenyében – számol be a wtatennis.com.

Az első helyen kiemelt magyar, cseh kettős ellentmondást nem tűrően, 6:0-ra húzta be az első szettet a hazai közönség előtt szereplő Abir el-Fahimi, Lilja Hadab duó ellen.

Babosék a 42 percig tartó összecsapás második játszmájában is csak két játékot engedélyeztek az ellenfélnek, így bejutottak a negyeddöntőbe.

A 23 éves magyar teniszező egyesben az első fordulóban búcsúzott, miután kikapott az olasz Francesca Schiavonétól.

WTA-torna, Rabat, páros verseny, nyolcaddöntő, végeredmény:

Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 1.)-Abir el-Fahimi, Lilja Hadab (marokkói) 6:0, 6:2