Kikapott a Győr a BL-negyeddöntőben

A Győri Audi ETO KC vasárnap a francia Metz otthonában lépett pályára a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első meccsén. A hazaiak hamar elhúztak 2-0-ra, de Görbicz és Mörk révén egyenlített a Győr. Szoros volt a küzdelem a folytatásban és bár a 15. percben kettővel is vezetett az ETO, fordított a Metz, a félidei 16-16-os eredményhez Mörk találata kellett három másodperccel a szünet előtt.

A második félidőben a franciák voltak a jobbak, olyannyira, hogy a 48. percben már öttel vezettek (28-23). Elsősorban Mörk szállította a hajrában a fontos gólokat, a becserélt Kiss pedig remekelt a kapuban. Egyenlített is a Győr, de végül szűken kikapott. 32-31-re nyert a Metz, teljesen megérdemelten. Mörk volt a győriek legeredményesebb játékosa, tíz találatot szerzett, a hazaiaknál Gros jutott tízig.

A visszavágót jövő héten szombaton rendezik Győrben. A másik magyar csapat, a Ferencváros ötgólos hátrányból várja a Bukarest elleni visszavágót.

Eredmény – negyeddöntő, 1. mérkőzés

Metz (francia)-Győri Audi ETO KC 32-31 (16-16)
a Győr gólszerzői: Mörk 10, Tomori 5, Broch, Groot, Görbicz 3-3, Amorim, Bódi 2-2, Knedlikova, Puhalák, Elghaoui 1-1