Michelisz ezúttal felfért a dobogóra

Michelisz Norbert kezéből a világbajnokság utolsó körében csúszott ki a bronzérem, viszont az Autosport idei első számában odafért a dobogóra a magyar versenyző.

A szaklap 2016-os évértelőjében őt látták a szezon harmadik legjobb pilótájának, csak José María López és csapattársa, Tiago Monteiro előzte meg.

Michelisz igazolta a Honda bizalmát, hogy felhozták a gyári csapatba a Zengő Motorsporttól, amelynél nyolc évet töltött el. Már a szezon elején is kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, de aztán a hazai futamát tönkretette a technikai probléma. Ezen könnyen túl tudta tenni magát, az idény második felében pedig ő szerezte a legtöbb pontot a hondások közül. A Japánban, a fordított rajtácsos versenyen szerzett győzelme teljesen megérdemelt volt, még ha nem is a fő futamon szerezte, ezzel tette fel az i-re a pontot. Az erős szezonja még meggyőzőbb úgy, hogy korábban nem volt gyári tapasztalata

-írta róla a portál. Szerintünk Michelisz Norbert világbajnok lesz 2017-ben, erről itt olvashatnak bővebben.