Első vereségét Izraelben szenvedte el a Cegléd

A VBW CEKK Cegléd csütörtök este a Makkabi Bnot csapatához látogatott a női Európa Kupa harmadik fordulójában.

Az első játékrészt a hazaiak nyerték, de előnyük hárompontosra olvadt a félidőre. A nagyszünet után 14-14-es harmadik negyedet követően az utolsó játékrészt 17-15-re bukta el a Cegléd, mely első vereségét szenvedte el a sorozatban.

Cziczás László együttese az első fordulóban Litvániában győzte le a Hoptrans Sirenos gárdáját, majd az orosz Szpartak Vidnoje csapatát küldték haza 62-50-el Katona Szidóniáék. A Cegléd a 4. fordulóban a Sirenost látja vendégül a Gál József Sportcsarnokban.

Szintén csütörtök este kapott ki a Győr az EuroligábanLaklóth Annáék a győzelemért támadhattak hat másodperccel a vége előtt a Fenerbahce ellen, de végül üres kézzel kellett elhagyniuk a parkettet.

Rossz napot zártak a magyar női csapatok Európában, hiszen az Aluinvent DVTK Miskolc hazai pályán simán, 71–53-ra kikapott a Yakın Dogu Üniversitesitől.

Európa Kupa, A-csoport, 3. forduló, végeredmény:

Makkabi Bnot (izraeli)-VBW CEKK Cegléd 63-59 (20-17, 12-13, 14-14, 17-15)

Aluinvent DVTK Miskolc–Yakın Dogu Üniversitesi (török) 53–71 (14–19, 14–16, 16–22, 9–14)