Európa-kupa: Nagy lépést tett a továbbjutás felé a Fehérvár

Az Alba Fehérvár 90–71-es győzelmet aratott a portugál Benfica ellen az Európa-kupa 4. fordulójában.

A portugál együttes egy pontnál többel egyszer sem vezetett a mérkőzésen, a magyar csapat viszont volt, hogy hússzal is, így nem lehetett kérdés a győzelem.

Az Alba 3 győzelemmel és 1 vereséggel vezeti a csoportot az ugyanilyen mérleggel álló Chalon előtt, Justin Edwardsék az 5. fordulóban egy Brussels elleni győzelemmel matematikailag is biztosíthatják továbbjutásukat.

Férfi kosárlabda Európa-kupa, 4. forduló, végeredmény:

Alba Fehérvár – SL Benfica (portugál) 90-71 (26–20, 18–19, 25–17, 21–15)

A hölgyek mezőnyében pécsi rangadót rendeztek a 3. fordulóban az Európa-kupában. A sorozatban még nyeretlen együttesek összecsapását a PEAC nyerte 74-66-ra a PINKK ellen.

Női kosárlabda Európa-kupa, 3. forduló, végeredmény:

PINKK Pécs 424 – PEAC-Pécs 66–74 (15–24, 12–17, 17–9, 22–24)

A Szolnoki Olaj hazai pályán 70–55-re kikapott a szerb Partizan Beogradtól a Bajnokok Ligája 4. fordulójában.

Pedig az első negyedben Vojvoda Dávid és Milos Boriszov tripláival zárkózott a magyar gárda, mely végül négypontos hátrányt könyvelhetett el tíz percnyi játék után (16-20).

Ezt követően egyenlített az Olaj, sőt a montenegrói játékos hármasával vezetett is a magyar gárda (28-27), de a folytatásban a vendégek akarata érvényesült.

Stefan Bircevic és Branislav Ratkovica is tarthatatlan volt, előbbi Partizan-kosaras 17 pontot, utóbbi 6 egysége mellett 5 lepattanót és 11 asszisztot jegyzett szerda este.

A Szolnoki Olaj negyedik meccsén a harmadik vereségét szenvedte el, egyetlen győzelmét az olasz Sassari ellen (73-72) aratta a magyar bajnok.

Férfi kosárlabda Bajnokok Ligája, E-csoport, 4. forduló, végeredmény:

Szolnoki Olaj – Partizan Beograd (szerb) 55–70 (16–20, 16–13, 14–20, 9–17)

Az Euroliga 3. fordulójában a Sopron aratott bravúros győzelmet a francia Bourges Basket ellen.