Továbbra is százszázalékos a Győri Audi ETO KC

A BL-címvédő CSM Bukarest ellen aratott kiütéses győzelem után Dunaújvárosba látogatott a Győri Audi ETO KC.

Két Kohász-góllal indult a mérkőzés, de Kovács Anna duplája után gyorsan magára talált a vendég gárda, mely a félidő derekára háromgólos előnybe került. Alig több, mint három perccel később már ismét egyenlő állást mutatott az eredményjelző, de ezt követően állandósult a két-három gólos győri vezetés.

A második játékrészben aztán tovább nyílt az olló, tíz perccel a vége előtt Jana Knedlikova találata után kilátástalan helyzetbe került a Dunaújváros (23-29). Zsinórban három győri találat következett, így el is dőlt a találkozó. A vendégeknél Eduarda Amorim (6 gól), a hazaiaknál pedig Kovács Anna (8 gól) volt a legeredményesebb.

A Győri Audi ETO KC hétből hét meccset nyert idén az élvonalban, így százszázalékos mérleggel vezeti a bajnokságot a szintén veretlen Érd előtt.